COLLIER, förgyllt silver, halvädelstenar samt orientaliska pärlor, 1900-tal. Totalvikt 26 gram.

224763. COLLIER, förgyllt silver, halvädelstenar samt orientaliska pärlor, 1900-tal. Totalvikt 26 gram.

Sammanfogade länkar med blommor och orientaliska pärlor. Mittpartier med granater omgivna av blomster. Stämplad på låset
Längd 45 cm.

Saknar 1 liten pärla, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 45 cm.

Antal besök: 870