Vas, LH 1382, höjd 20 cm.
Vas, LH 1121, höjd 13 cm.
Vas, LH 1389, höjd 11,5 cm.
Vas, blek rosa, LH otydlig numrering, höjd 10 cm.
Vas, LH 1449, höjd 8 cm.
Avlagringar, repor, högsta vasen med fläckar, de rosa vaserna med bottennagg.
Vas, LH 1382, höjd 20 cm.
Vas, LH 1121, höjd 13 cm.
Vas, LH 1389, höjd 11,5 cm.
Vas, LH 1449, höjd 8 cm.