MEDALJER, Sverige samt Finland (2).

224671. MEDALJER, Sverige samt Finland (2).

Släpspänne tillhörigt Paul Nordeman med diverse förtjänsttecken inom frivilligrörelsen i Sverige och Finland.
Bl a Landstormsmedaljen i silver (Gustaf V), Stockholms Landstormsförbunds "guldmedalj" i förgyllt silver, Riksförbundet Landstormens officerssällskaps silvermedalj samt frivilligmedaljen i järn (Finska frihetskriget 1918).
Inklusive komplett miniatyrsläpa.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 997