STIG LINDBERG. Parti porslin. 5 delar. "Berså". Gustavsberg.
224650. STIG LINDBERG. Parti porslin. 5 delar. "Berså". Gustavsberg.
Stämplat Gustavsberg, Bohus-Berså, Stig Lindberg, Sweden
1 st skål, höjd 19,5 cm
1 st skål, höjd 17 cm
1st skål, höjd 15 cm
1 st skål 12,5 cm
1 marmeladskurk.
Kraftigt bruksskick, repor, blekt, tillverkningsdefekter
Stor skål med spricka i botten
Marmeladburk saknar lock.
1 st skål, höjd 19,5 cm
1 st skål, höjd 17 cm
1st skål, höjd 15 cm
1 st skål 12,5 cm
1 marmeladskurk.
Marmeladburk saknar lock.