STIG LINDBERG. Parti porslin. 5 delar. "Berså". Gustavsberg.

224650. STIG LINDBERG. Parti porslin. 5 delar. "Berså". Gustavsberg.

Stämplat Gustavsberg, Bohus-Berså, Stig Lindberg, Sweden
1 st skål, höjd 19,5 cm
1 st skål, höjd 17 cm
1st skål, höjd 15 cm
1 st skål 12,5 cm
1 marmeladskurk.

Kraftigt bruksskick, repor, blekt, tillverkningsdefekter
Stor skål med spricka i botten
Marmeladburk saknar lock.

Stig Lindberg (1916–1982)

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st skål, höjd 19,5 cm
1 st skål, höjd 17 cm
1st skål, höjd 15 cm
1 st skål 12,5 cm
1 marmeladskurk.

Marmeladburk saknar lock.

Stig Lindberg (1916–1982)

Antal besök: 1 129