PETER AUGUST JOHANSEN (1884-?). Stilleben med äpplen.

2245932. PETER AUGUST JOHANSEN (1884-?). Stilleben med äpplen.

Peter August Johansen (1884-?), stilleben med äpplen, olja på duk, 1951, signerad 'P. Aug.J. 51.', ca. 30 x 49 cm, med ram ca. 39 x 57,5 cm.

Liten craquelée på platser, bår ram något penetrerande på den övre kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 068