2245660. SPEGEL, gustaviansk, Stockholmsarbete, hallstämplad 1779.
Förgylld ram med dekor av krönande medaljong med lagerblad, bandrosett och blomster. Höjd 126 cm, bredd 48 cm.
Ytslitage. Sprickor. Smärre skada. Retuscher. Renoverad och kompletterad. Delvis senare glas.