MYNT, 7 stycken, bla jubileumsmynt 5 kr 1935 för Sveriges Riksdag 500 år, silver, samt Minnesmynt för 1940-talets hjälp till finland. 17-1900-tal.

2245215. MYNT, 7 stycken, bla jubileumsmynt 5 kr 1935 för Sveriges Riksdag 500 år, silver, samt Minnesmynt för 1940-talets hjälp till finland. 17-1900-tal.

5 kronor, 1935, 90% silverhalt.
Minnesmynt av 1940-talets hjälp till Finland.
1/2 Skilling, 1799
1/2 Skilling, 1800
1/4 Skilling 1821
1 Skilling 1827
One Penny, England, 1929.

Bruksslitage, fläckar och ärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

1/2 Skilling, 1799
1/2 Skilling, 1800
1/4 Skilling 1821
1 Skilling 1827
One Penny, England, 1929.

Antal besök: 682