2244902. VÄRJOR, 7 delar, 1800-talets andra hälft.
4 st värjor, Frankrike, 1800-talets andra hälft.
Längd ca 78-90 cm
2 st baljor, järn.
Längd 79 cm resp 80 cm
1 st hirschfångare/hjortfångare, 1800-talets andra hälft.
Längd ca 70,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Rost och skador, se bilder.
Längd ca 78-90 cm
2 st baljor, järn.
Längd 79 cm resp 80 cm
Längd ca 70,5 cm.