CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.

2243172. CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.

Helstoppade, klädda i brunt läder. Lös stoppad dyna. Dekorspik. Betsade ben. Total bredd c:a 80, sitthöjd c:a 43 cm.

Bruksslitage, patinerat läder med smärre bristningar och fläckar. En fåtölj med liten reva i lädret.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 893