EN CAMPRO CINE KAMERAPROJEKTOR.

2243049. EN CAMPRO CINE KAMERAPROJEKTOR.

1930-talet, 9,5 mm Campro kombinerad motordriven Cine kameraprojektor, av Home Cine Cameras Ltd, London. inrymt i en kartong slip fall, 13 cm x 18 cm x 8 cm.

Winder och mekanism i funktionsdugligt skick, lite dulling och rost till pläterad metall på rullmaskin och lins. Glödlampa närvarande men oprövad. Mindre kosmetiskt slitage i proportion till åldern. Lätt rost till metall hela tiden. Slip case med smärre rivning, veck, märken och spår av gammal färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

The Auction Hub
Antal besök: 397