223874. KAFFESERVIS porslin, 27 delar, Hutschenreuther, Tyskland, dekor Hackefors.
Crémefärgat glasyr med gulddekor.
12 koppar med fat (varav ett fat avviker något i utseende).
12 assietter.
kaffekanna, sockerskål och gräddkanna.
Obetydligt slitage, någon smärre nagg.