KAFFESERVIS, 40 delar, Karlskrona Porslinsfabrik.

2238206. KAFFESERVIS, 40 delar, Karlskrona Porslinsfabrik.

Koppar, 12 st, höjd ca 5 cm.
Kaffefat, 14 st, diameter ca 14 cm.
Assietter, 12 st, diameter ca 18 cm.
Gräddkanna & sockerskål.

Bruksslitage. Skav i gulddekor. 13 av 14 kaffefat saknar stämpel, nagg på undersidan av gräddkanna. Variation i färg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Koppar, 12 st, höjd ca 5 cm.
Gräddkanna & sockerskål.

Antal besök: 911