2238206. KAFFESERVIS, 40 delar, Karlskrona Porslinsfabrik.
Koppar, 12 st, höjd ca 5 cm.
Kaffefat, 14 st, diameter ca 14 cm.
Assietter, 12 st, diameter ca 18 cm.
Gräddkanna & sockerskål.
Bruksslitage. Skav i gulddekor. 13 av 14 kaffefat saknar stämpel, nagg på undersidan av gräddkanna. Variation i färg förekommer.