BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, bronserad och förgylld metall och alabaster, 1800/1900-tal.

223719. BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, bronserad och förgylld metall och alabaster, 1800/1900-tal.

Bonde och häst
Längd 38, bredd 19, höjd 47 cm.

Nycklar saknas, signering på urverkets framsida slitet samt brott i metallen på bakre ornamenteringen.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bonde och häst

Nycklar saknas.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 645