223719. BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, bronserad och förgylld metall och alabaster, 1800/1900-tal.
Bonde och häst
Längd 38, bredd 19, höjd 47 cm.
Nycklar saknas, signering på urverkets framsida slitet samt brott i metallen på bakre ornamenteringen.
Nycklar saknas.