2236801. JUPP JOHANNES LÜCKEROTH. målning, 'Vision', 1990.
Jupp Johannes Lückeroth (1919-1993), måleri, 'vision', blandteknik på duk, 1990. Abstrakt komposition i rött och blått, signerad på baksidan, daterad och betitlad, 38x28cm.