2235759. Heinrich Müller, målning, porträtt.
Heinrich Müller, måleri, porträtt, olja på masonit. Skildring av en ung man med kappa och hatt, läsning av tidning, i sidoprofil, signerad nere till höger, 19x13cm (31x24.5cm).