223404. STOLAR 4 st, "Charlotta" enligt uppgift designade av Kerstin Hörlin-Holmquist samt MATBORD, ASKO Export. 1900-talets andra hälft.
4 st stolar, etikettmärkt ASKO Export.
Matbord etikettmärkt ASKO Export. Längd 130 bredd 90 höjd 71,5 cm + 3 st iläggsskivor á ca 30 cm.
Slitage, färgbortfall, repor, fläckar.