223395. PARTI KINESISKT PORSLIN, 7 delar, vas, lockurna, Buddha-figur samt fat, Kanton, Kina 1900-tal.
1 st vas, höjd 21,5 cm.
1 st lockurna, höjd 18,5 cm.
1 st Buddha-figur, höjd 3,3 cm.
2 st fat, diameter 20,2 cm.
2 st skålfat, diameter 18,3 cm.
Bruksslitage.