2233461. BOKSKÅP, MAHOGNY, 1800-TAL.
Bokskåp skuren och svarvad dekor, med en glasad dörr, 4 flyttbara hyllplan, samt en låda,
Höjd inkl krön ca 195 cm, bredd 70 cm, djup 40 cm.
Bruksslitage, märken, repor, delvis blekt på sidorna. En nyckel finns som fungerar dåligt, troligen ej original nyckel.