MATSERVIS, fältspat, 14 delar, "Mira Mare", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets mitt.

223237. MATSERVIS, fältspat, 14 delar, "Mira Mare", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets mitt.

1 st karott, höjd 17, bredd 22 cm.
1 st skål, höjd 9 cm, diameter 18,5 cm.
1 st skål, höjd 16 cm, diameter 16 cm.
4 st flata tallrikar, dimeter 24,7 cm.
7 st förrättstallrikar, diameter 19 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 846