LANTERNA, Marinarmatur AB, Göteborg, 1900-tal.

2231347. LANTERNA, Marinarmatur AB, Göteborg, 1900-tal.

Lanterna i plast, metall och glas, höjd ca 30 cm. Med väggfäste i svartmålat trä.

Bruksskick, ställvis anlupen. Del saknas från hänganordning. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 657