JAROSLAV STRANSKY (GEB. 1949). landskap.

2231335. JAROSLAV STRANSKY (GEB. 1949). landskap.

Jaroslav Stransky (född 1949), landskap, olja på fiberskiva, 1981, signerad och daterad, ca. 45,5 x 44,5 cm, med ram ca. 58 x 58cm

Konstnären, utbildad i Tjeckoslovakien, har bott i det lugna området sedan 1981. Hans verk finns i många privata samlingar och gallerier i norra Tyskland.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 937