1960-tal, knivar 6 stycken längd ca 21,5 cm,
gafflar 6 stycken läng ca 20 cm,
skedar 6 stycken längd ca 19,5 cm,
teskedar 6 stycken längd ca 17 cm.
bruksskick.
bruksskick.