PELARBORD + PIEDESTAL, vitmålade, 1800-/1900--tal.

222876. PELARBORD + PIEDESTAL, vitmålade, 1800-/1900--tal.

Pelarbord, höjd 73 cm, 8-kantig bordsskiva, diam 48 cm.
Piedestal, höjd 86, diam 27 cm.

Pelarbord med sprickor i bordsskiva, slitage, färgbortfall på piedestalfot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 517