222556. PABLO PICASSO (1881-1973). Le Bouquet.
Färglitografi på handgjort papper med vattenstämpel, begränsad samlarutgåva, handnumrerad 540/1000 nere till vänster
signerad och daterad 15.4.58 i tryck nere till höger, original S.P.A.D.E.M.(Société de la Propriété Artistique et des Dessins ET Modules) Utgivare Paris 1983.
cca 66 x 50 cm.
cca 66 x 50 cm.