GUNNAR ANDER. Panna i koppar med rechaud. Ystad Metall. 1950-tal.

222401. GUNNAR ANDER. Panna i koppar med rechaud. Ystad Metall. 1950-tal.

Panna med lindade genombrutna hänklar och lock på rechaud i svärtad metall.
Höjd 22 cm
Märkt Ystad metall, GA. Made in Sweden.

Bruksskick.
Repor.
Slev saknas.

Gunnar Ander (1908–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 22 cm

Bruksskick.
Repor.
Slev saknas.

Gunnar Ander (1908–1976)

Antal besök: 860