BESTICKSUPPSÄTTNING. 36 delar. Tias Eckhoff för Lundtofte. Danmark. 1960-tal.

222390. BESTICKSUPPSÄTTNING. 36 delar. Tias Eckhoff för Lundtofte. Danmark. 1960-tal.

Bestick med stålblad och skaft av palisander.
Gafflar 12 st. Längd 19,5 cm. Märkta Lundtofte, Stainless Denmark.
Knivar 12 st. längd 22 cm. Märkta Dansk Knivfabrik, Tias E, Lundtofte, Stainless.
Skedar 12 st. Längd 20 cm. Märkta Dansk Knivfabrik, Tias E, Lundtofte, Stainless.

Bruksskick.
Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Slitage.

Antal besök: 3 022