GROGGLAS, 12 st, gjutet glas, 1970-tal.

222287. GROGGLAS, 12 st, gjutet glas, 1970-tal.

Höjd 11 cm.
Diameter 8 cm.
Kuppa med svagt triangulär form.
Enligt uppgift finsk design inköpta på NK 1970-tal.

Bruksskick.
Ett glas med tillverkningsdefekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11 cm.
Diameter 8 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 1 169