MAREK BRAUN (GEB. 1970). HJÄLP.

2221699. MAREK BRAUN (GEB. 1970). HJÄLP.

Marek Braun (f. 1970), HJÄLP, blandteknik med akryl, sprayfärg, stenciler på polyesterväv, gammaldags stencilgraffiti, färgat fritt, 2022, signerad och daterad, signerad igen på baksidan, daterad, betitlad och stämplad med konstnärens stämpel, ca. 90 x 70 cm

Frilansartisten Marek Braun bor och arbetar i Hamburg.
Hans inspirationskälla är modern multimediapopkultur med sina många aspekter av vardagen... inklusive uttrycksfulla, abstrakta och storformatformer.
Hans uttrycksmedel inkluderar ett brett spektrum av olika tekniker... såsom: målning, graffiti, screentryck, fotografi, affisch, collage och objekt. Materialen är också olika och okonventionella.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 565