5 starkvin, gröntonade, höjd 12 cm.
6 starkvin, gröntonade med klar fot, höjd 11,5 cm.
Skål på fot, längd 24, höjd 22 cm.
Gräddkanna, vit, höjd ca 11 cm.
Vas, höjd 13 cm.
6 flaskor/karaffer, höjd 17,5 - 30 cm.
Enstaka nagg. Slitage.
Vas, höjd 13 cm.
Enstaka nagg. Slitage.