TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

22191. TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av landskap i figurscen i famille rose-färger. Diam 22-23.

En tallrik med flertalet sprickor. I övrigt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 830