2217566. THOMAS HARNDT. Genälde, 'Komposition II', Berlin.
Thomas Harndt (f. 1932), Genälde, ”Komposition II”, olja på pannå, Berlin. Abstrakt komposition med färgfält i blått, vitt och ljusbrunt, oval bildsektion, signerad och topograferad på baksidan, 68.5x55cm (95.5x80.5cm).