Förgyllt trä. Pendel medföljer. Rikligt ornamenterad med blommor samt blad. Topp med kärve. Höjd 90 cm. Bredd 50 cm.
Ej funktionstestad. Åldersslitage. Spegelglas med spricka.
Nyckel/nycklar finns.