23 flata tallrikar, diameter ca 23,5 cm.
22 djupa tallrikar, 24 cm.
4 djupa, 21 cm.
22 assietter, 20,5 cm.
12 assietter, 17 cm.
1 assiett, 16 cm.
6 skålar, längd 21,5 - 29 cm.
Underläggsfat för terrin , längd 37,5 cm.
8 uppläggningafat, längd 18,5 - 38 cm.
2 skålfat, längd 24,5 cm.
Såskanna.
Kanna.
Skiftar något i storlek.
Slitage, skador, missfärgningar, krackelyrer.
22 djupa tallrikar, 24 cm.
4 djupa, 21 cm.
22 assietter, 20,5 cm.
12 assietter, 17 cm.
1 assiett, 16 cm.
6 skålar, längd 21,5 - 29 cm.
2 skålfat, längd 24,5 cm.
Såskanna.
Kanna.
Skiftar något i storlek.