NAGINATA, japansk, shinshinto.

2207030. NAGINATA, japansk, shinshinto.

Nagasa 48,5 cm. Total längd ca 205 cm

PROVENIENS: Ediinska vapensamlingen Markaryd.

Slitage, stång något böjd, lindning med skador.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion

Antal besök: 1 025