RUSTNING, Japan, Edo.

2204716. RUSTNING, Japan, Edo.

Komplett med kabuto, monterad på docka på träsockel, höjd ca 182 cm inkl sockel

PROVENIENS: Ediinska vapensamlingen Markaryd.

Slitage och skador, renoverad.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion

Antal besök: 1 173