STÄLLNING, med förvaring i sammet, 1800-talets senare del.

220247. STÄLLNING, med förvaring i sammet, 1800-talets senare del.

Ställning i trä med svarvad dekor och tygpåse i sammet med brokaddekor och band med tofsar. Höjd 82, längd 43 cm.

Träställning med visst slitage, repor och slagmärken. Tygpåsen med lösa delar, revor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 755