220247. STÄLLNING, med förvaring i sammet, 1800-talets senare del.
Ställning i trä med svarvad dekor och tygpåse i sammet med brokaddekor och band med tofsar. Höjd 82, längd 43 cm.
Träställning med visst slitage, repor och slagmärken. Tygpåsen med lösa delar, revor.