SKRIVBORD, mahogny, omkring 1835, England. Vilhelm IV.

219892. SKRIVBORD, mahogny, omkring 1835, England. Vilhelm IV.

Mahogny solid, mahognyfaner och barrved för de blinda delarna. Delram ersattes senare. Bredd 120 cm Höjd 75.7 cm Djup 75.5 cm
Expertutlåtande från England finns tillgängligt, nycklar för två lådor finns tillgängliga.

Minimala tecken på slitage beroende på ålder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 976