HELLMUT HOHLFELD (20. JH.). Gebirgshof.

2194750. HELLMUT HOHLFELD (20. JH.). Gebirgshof.

Hellmut Hohlfeld (20. århundrade), Gebirgshof, olja på duk, 1960/70-tal, signerad längst ner till höger, konstnärens adressstämpel på bårramen, ca. 60,5 x 50,5 cm, med ram 80 x 69,5 cm.

Delvis craquelé, ram med små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 899