PARFYMFLAKONGER, 5 st, glas, bland annat Orrefors, Mona Morales-Schildt Kosta, 1900-tal.

218621. PARFYMFLAKONGER, 5 st, glas, bland annat Orrefors, Mona Morales-Schildt Kosta, 1900-tal.

3 flakonger, Orrefors, höjd inklusive proppar 8,5 - 13,5 cm.
Flakong, Mona Morales-Schildt, Kosta, höjd 8,5 cm.
Flakong med dekor av bland annat tygblommor, höjd 12 cm.

Slitage, nagg, avlagringar. En propp med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 968