VASER. 1 par, glas, Murano, Italien, 1900-tal.

218307. VASER. 1 par, glas, Murano, Italien, 1900-tal.

Rött underfång med överfång i tonad grön opalinglasmassa. Omgiven av glastrådar i grön klar glasmassa.

Höjd ca 39 respektive 40 cm.

Bruksslitage, enstaka orenheter i glasmassan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 39 respektive 40 cm.

Antal besök: 623