TIMO SARPANEVA. Ljusstakar. 3 st. Glas "Festivo" Iittala. Signerade TS.

218294. TIMO SARPANEVA. Ljusstakar. 3 st. Glas "Festivo" Iittala. Signerade TS.

1 st. Höjd 12,5 cm. Etikettmärkt i Made in Finland. Signerad TS.
2 st. Höjd 18 cm. Signerade TS.

Timo Sarpaneva designade dem för Iittala 1966.

Bruksskick.

Timo Sarpaneva (1926–2006)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Timo Sarpaneva (1926–2006)

Antal besök: 2 297