1 st. Höjd 12,5 cm. Etikettmärkt i Made in Finland. Signerad TS. 2 st. Höjd 18 cm. Signerade TS.
Timo Sarpaneva designade dem för Iittala 1966.
Bruksskick.
Timo Sarpaneva (1926–2006)