1 st tennfat, Gustav adolf Bergman, kristianstad, 1846. Diam 36 cm.
1 st tennfat, Johan fredrik werrenrath, lund 1877. diam 36 cm.
Personnummer insskreption, bucklor, bristningar, åldersslitage.