PART SILVERFÖREMÅL, bl.a. äggkoppar, saltkar och sockerskål, mestadels England, 1800/1900-tal. Nettovikt 316 gram.

217804. PART SILVERFÖREMÅL, bl.a. äggkoppar, saltkar och sockerskål, mestadels England, 1800/1900-tal. Nettovikt 316 gram.

2 st äggkoppar, höjd 4 cm.
1 st saltkar med koboltblått glas, längd 7,3 cm, bredd 4,3 cm.
1 st skål, höjd 3,5 cm, diameter 8,7cm.
1 st dosa med gravyr , mått 5,2 x 5,2 cm, höjd 1,7 cm.
1 st sockerskål, höjd 5,2 cm, diameter 9,5 cm.
1 st ströare, längd 14,9 cm.
2 st saltskedar 6,4 - 8,8 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st äggkoppar, höjd 4 cm.
1 st ströare, längd 14,9 cm.
2 st saltskedar 6,4 - 8,8 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 785