DOSOR samt RESEIKON, silver, delvis Sverige, Ryssland och Tyskland 1800- samt 1900-tal, totalvikt ca 74 gram.

217700. DOSOR samt RESEIKON, silver, delvis Sverige, Ryssland och Tyskland 1800- samt 1900-tal, totalvikt ca 74 gram.

Ikon Ryssland 4,5 x 4 cm. Luktdosa Ryssland, Niello-teknik, höjd 4 cm. Dosa Sverige, lock med färgade glasstenar och filigran, höjd 3 cm. Luktdosa, Bok "Zur erinnerung", förgylld insida, 3,5 x 2,5 cm. Dosa Hjort, längd ca 4 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 138