PARTI GLAS OCH PORSLIN, 13 delar, Iittala, Arabia, 1900-tal.

217581. PARTI GLAS OCH PORSLIN, 13 delar, Iittala, Arabia, 1900-tal.

8 ölglas, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, Iittala, höjd 14 cm.
Skål, glas, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala, diameter ca 15, höjd 10 cm.
Kaffeburk, porslin, design Esteri Tomula, höjd 20 cm.
2 mockakoppar med fat samt skål, risporslin, Friedl Holzer-Kjellberg, skålens diameter 12, höjd 6 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Antal besök: 1 094