Kanna med lock, Rosenthal, Björn Winblad, höjd 19 cm. Figurin, Dresden, höjd 16 cm. Ljusstake, ej märkt, höjd 17 cm.
Bruksslitage. Litet nagg på insidan av kannans lock.