Ljusstakar, ett par, mässing, Märkta N20. Höjd 20,5 cm. Ljusstake, fyra ljushållare, Gusum. Höjd 10 cm. Längd 27,5 cm.
Bruksslitage. En ljusstakes fotring med bucklor.