Golvur i träfodral och urtavla med romerska numerärer och stämplad Denclock
Dekorationer i bemålad plast kring urtavla
Dörr satt med blyinsatt färgat glas
Lös pendel och två lod medföljer
Höjd 194 cm
Bredd som mest 42 cm
Djup som mest 23 cm.
Bruksskick
Ingen nyckel
Ej funktionstestad.
Höjd 194 cm
Bredd som mest 42 cm
Djup som mest 23 cm.
Bruksskick
Ingen nyckel
Ej funktionstestad.