BORDSARMATUR i opalinglas. Fotogenlampa omgjord för el. 1900-talets första hälft.

217006. BORDSARMATUR i opalinglas. Fotogenlampa omgjord för el. 1900-talets första hälft.

Fotogenlampa dragen för el.
Skärm i vitt glas och med fot i vitt opalinglas bemålad med blå blommor
Höjd 58 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fotogenlampa dragen för el.
Höjd 58 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 072